HP JET FUSION

Multi Jet Fusion, Hewlett-Packard (HP) şirketi tarafından icat edilen ve geliştirilen eklemeli bir üretim yöntemidir. Çok etmenli baskı işlemi sayesinde ilave parçalar üretir.

Bu işlemde, bir kaynaştırma maddesi parçacıkların birbirine kaynaması gereken bölgelere kimyasal bırakır. Daha sonra ince detay ve pürüzsüz yüzeyler oluşturmak için bir detaylandırma maddesi uygulanır. Parçayı oluşturan maddeler ve toz malzeme arasında reaksiyonlar oluşturmak için bir enerjiye maruz bırakılır.

MULTI JET FUSION 3D YAZICI

Fibilo, parçanızı üretmek için PA12 malzeme ile HP Multi Jet Fusion 3D 4200 yazıcı kullanıyoruz. Makine, ham baskı için maksimum inşa büyüklüğü 380 x 284 x 380 mm’dir.

MULTI JET FUSION AVANTAJLARI

Multi Jet Fusion işlemi en hızlı plastik 3D baskı teknolojisidir. FDM veya SLS teknolojilerine kıyasla, HP Multi Jet Fusion 10 kat daha hızlı 3D baskı yapabilir. Bu hız sayesinde parçalarınızı hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Prototipleme veya üretim için mükemmel seçimdir. Multi Jet Fusion ile, çok kısa sürede karmaşık ve son derece ayrıntılı tasarım oluşturabilir. Jet Fusion, hem yeni başlayanlar hem de yüksek hassasiyet ve düşük maliyet isteyen deneyimli profesyoneller için mükemmeldir.

Multi Jet Fusion teknolojisinin temel faydaları, yüksek kişiselleştirme olanakları ve hızlı üretim süresidir. Ayrıca, bir başka faydası da boyalı olmayan MultiJet malzememizin düşük fiyatlı bir malzeme ve mükemmel bir ekonomik seçenek olmasıdır. Bu malzeme prototipleme ve mekanik testler için idealdir.

Çevrimiçi Multi Jet Fusion hizmetimiz sayesinde, parçanızı üretmek için uzaktan ve makinelerin kullanımı konusunda endişelenmenize gerek kalmadan profesyonel Multi Jet Fusion 3D yazıcılara erişebilirsiniz. Tamamen işlevsel ve kullanılmaya veya daha büyük bir nesneye entegre edilmeye hazır, birkaç gün içinde 3D baskılı Multijet Fusion PA12 parçalarını alacaksınız.

MULTI JET FUSION 3D BASKI MALZEMELERI

Online Multi Jet Fusion hizmetimizle Multijet Fusion PA12’de 3D baskı alabilirsiniz. Kullanılan PA12, yüksek kalitede parçalar üretebilen güçlü bir termoplastiktir.

MULTI JET FUSION UYGULUMALARI

Multi Jet Fusion üretim tekniği, özellikle iyi yüzey kalitesiyle benzersiz plastik parçalar oluşturmak için kullanışlıdır. Böyle bir teknolojiyle, çok kısa sürede çok karmaşık şekiller oluşturabilirsiniz. Bu teknoloji sayesinde maliyetleri azaltabilir ve performansı artırabilirsiniz.

HP 3D Yazıcı broşürüne buradan ulaşabilirsiniz.

PA12 materyali dökümanı için tıklayın.

HP Jet Fusion 3D Baskı Hizmeti için Tıklayın

Teknik Özellikler

[shortcodelic-tables table=”2″]