Artec Eva 3D Tarayıcı
Artec Eva 3D Tarayıcı

Artec Eva 3D Tarayıcı

Artec Eva profesyonel, el tipi hafif bir 3D tarayıcıdır.

Son birkaç yılda, 3 boyutlu tarama teknolojisi daha erişilebilir ve uygun maliyetli hale geldi. Bu da piyasada yeni bir tarama donanımı girişi ile sonuçlandı. Bu, hem tüketicilerin hem de profesyonellerin gerçek dünya nesnelerini yakalamalarını ve dijital formatta yeniden yaratmalarını kolaylaştırdı. Nadir bir müze eseri ya da üretim dışı bir otomobil parçası olsun, elde taşınabilir 3D tarama teknolojisinin gittikçe artan yetenekleri, dijital üretim yaklaşımımızı değiştirdi.

Başlangıçta 2012’de piyasaya sürülmesine rağmen, Lüksemburg yapımı Artec Eva, profesyonel pazardaki elde taşınabilir 3D tarayıcılardan biri olarak kaldı.

Taşınabilirlik ve inanılmaz doğruluk penceresinden bakıldığında otomotiv endüstrisinden tarihi eserlerin yeniden yapılandırılmasına ve ötesine kadar geniş bir uygulama yelpazesi için mükemmel kabul edilebilir.

Artec’in 3D tarama ürün serisinin amiral gemisi modeli olan Artec Eva, neredeyse her boyuttaki özellikle küçük ila orta büyüklükteki nesneleri yüksek çözünürlükte yakalayan tam renkli bir 3D tarayıcıdır.

3D Tarama Hizmeti

Modern cihazlarımız ile, yüksek hassasiyetli dijital modeller oluşturuyoruz.

Artec Eva 3D Tarayıcı Özellikleri

Artec Eva Heykel
Artec Eva Heykel

Üreticinin tarama sisteminin tanımımdam yararlanarak, Artec Eva, nesneleri yüksek çözünürlükte ve canlı renklerde hızla çekebilen tam renkli bir 3D tarayıcıdır. Kusursuz doğruluktaki tarama ve haritalama becerisiyle sağlar. Yapılandırılmış ışık tarama teknolojisini kullanarak, bu cihazın kullanımı kolay ve güvenlidir. 3D Tarayıcı; otomotiv bileşenleri, insan büstü, tıbbi cihazlar ve gerçekten hayal edebileceğiniz herhangi bir fiziksel nesne gibi küçük ila orta büyüklükteki nesneleri yakalamak için idealdir.

Artec Eva 3D Tarayıcı
Artec Eva 3D Tarayıcı

Diğer yaygın 3D tarama sistemlerinden farklı olarak, Artec Eva, işaretlerin veya kalibrasyonların kullanılmasını gerektirmez. Bu, esas olarak bir 3D video kamerası olarak işlem görmesi anlamına gelir. Herhangi bir ek donanıma gerek yoktur. Sadece sistemi çalıştırıp taramak yeterlidir.

Artec Eva, her biri gerçek zamanlı olarak otomatik hızlanıp saniyede 16 kareye kadar çekim yapabilir. Bu, siyah veya parlak bir yüzeye sahip nesneler için bile ( her ikisi de birçok diğer 3D tarayıcılarda sorun yaratma eğiliminde olduğu için) tüm 3D tarama işlemini çok kolay ve hızlı kılar.

Taramaların kalitesine gelince, Artec Eva, 0.1 mm’ye kadar yüksek bir hassasiyet ve 0.5 mm’ye kadar bir çözünürlük yakalar ve kullanıcıya en karmaşık nesne ayrıntılarını bile içeren taramalar verir. Bu sistem aynı zamanda, bir saniyede 2 milyon noktaya kadar yakalayan olağanüstü tarama hızı sunar. Ek olarak, nesneleri tam renkli yakalama yeteneği hem tarama kalitesini hem de sonuçta elde edilen 3D modeli geliştirir.

Artec Eva Örnek Sağlık Uygulaması
Artec Eva Örnek Sağlık Uygulaması

Bu sistem hafif, tamamen taşınabilir ve göreceli olarak büyük nesneler yakalayabildiğinden, kullanabildiği uygulamalar temel olarak sınırsızdır. Yaygın olarak 3D tarama teknolojisini kullanan endüstriler arasında otomotiv, havacılık, tıp, adli tıp, sanat, kültürel mirası koruma, video oyunu geliştirme ve daha fazlası sayılabilir.

3D Tarama Uzmanı gibi diğer profesyonel eleştirmenlere göre, Artec Eva en iyi 3D tarayıcılardan biridir. Küçük boyutlu nesneleri tararken ortaya çıkan bir sorun var gibi görünüyor. Nesne, yetişkin boyutunda bir ayakkabınınkinden küçük olduğunda bazı geometrilerin ve dokuların kalitesinin ayrıntılı olarak bulunmadığı anlaşılmaktadır. Aksi takdirde, Artec Eva’nın kabulü son derece olumludur.

Artec Eva Örnek Motor Uygulaması
Artec Eva Örnek Motor Uygulaması

3D tarama pazarındaki zaman testinin yanı sıra, deneyimli Artec Eva tarih kitaplarında kendine yer buldu. 3D Tarayıcı, eski Başkan Barack Obama’yı taramak için kullanıldı ve ABD Başkanı’nın ilk 3D portresini yaptı. Eski bir donanım parçası satın almak uzun vadede dezavantajlı gibi görünse de, Artec Eva tüm bu yıllar sonra bile pazar lideri olarak kalmaya devam ediyor.

Teknik Özellikler

Artec Eva Örnek Otomotiv Uygulaması
Artec Eva Örnek Otomotiv Uygulaması

Genel Özellikler

 • 3D Çözünürlük: 0.5 mm
 • 3D Nokta Hassasiyeti: 0.1 mm
 • 3D Mesafe Üzerindeki Doğruluk: 0.03% 100 cm’de
 • Renkler: 24 bpp
 • Doku Çözünürlüğü: 1.3 mp
 • Tarama Teknolojisi: Structured light
 • Işık Kaynağı: Flaş (Lazer değil)
 • Çalışma Mesafesi: 0.4 - 1 m
 • Doğrusal Görüş Alanı (En yakın aralık): 214 x 148 mm
 • Doğrusal Görüş Alanı (En uzak aralık): 536 x 371 mm
 • Açısal Görüş Alanı: 30 x 21°
 • Video Kare Oranı: 16 fps
 • Pozlama Süresi: 0.0002 sec
 • Data İşleme Hızı: 2 milyon nokta/saniye

Çıktı Formatları

 • 3D Formatlar: OBJ, PLY, WRL, STL, AOP, ASCII, Disney PTEX, E57, XYZRGB
 • Ölçü İçin Formatlar: CSV, DXF, XML

3D Tarama Örnekleri

3D paspas kalıp çizim tarama ve modelleme
3D renkli tarama
3D renkli tarama
3D renkli tarama
3D tarama datası
3D Tarama
3D Tarama
3D Tarama
3D tarama hizmeti
3D Tarama ve Modelleme
3D tarama paspas
3d otomobil paspası tarama
3D tarama
Tomografi 3D Baskı
Ayakkabı 3D tarama
Aslan Heykel 3d tarama
Dekoratif Vazo 3D tarama
Heykel 3d tarama
Kafatası 3d tarama
Vücut 3d tarama
El 3d tarama
Diş 3d tarama
El kol 3d tarama
Kulak 3D tarama
Ayak 3D Tarama
Türbin Pervane 3D Tarama
Tornavida 3D Tarama
Otomobil 3D Tarama
Vida 3D Tarama
Motosiklet Koruma 3D Tarama
Motosiklet 3D Tarama
Metre 3D Tarama
Makita 3D Tarama
Sim kart 3D Tarama
Kayak 3D Tarama
Dişli 3D Tarama
Araba parçası 3D Tarama
Crankcase 3D Tarama
crankshaft 3D Tarama
Buggy 3D Tarama
Araba motoru 3D Tarama
BMW manifold 3D Tarama
Shaft 3D Tarama