3D Baskı Yapan Firmalar 

Bu yazımızda size 3D baskı yapan firmalarda dikkat etmeniz gerekenleri anlatmaya çalışacağız.

Piyasada  birçok 3D baskı yapan firma bulunmaktadır. Bu firmalar birbirinden verdiği hizmetlerle ayrılmaktadır. 3D baskı yapan firmalarda sipariş vermeden önce firmanın alt yapısında hangi 3d teknolojileri kullanıldığına dikkat etmenizi öneririz. Size sunduğu hizmetler bu 3d yazıcılarla sınırlıdır. Örnek vermek gerekirse, siz uygun fiyata orta kalitede 3d baskı hizmeti almak istiyorsanız firma size FDM teknolojisini önerebilirken, çok kaliteli yani yüzey kalitesi yüksek çözünürlüklü olmasını istiyorsanız SLA teknolojisini önerebilir. Bu ihtiyaçlar tamamen çiziminiz olan 3d modele göre değişmektedir.

3d baskı yapan firmalarda dikkat etmeniz gereken diğer bir husus yeterince 3d baskı tecrübesi olmasıdır. Siz 3d baskıyı prototip olarak kullanabildiğiniz gibi bir oyuncak olarakta kullanabilirsiniz. Hangi amaçla kullanacağınızı firmaya söylediğinizde kullanılacak olan materyal hakkında esneme katsayısı, maksimum minimum sıcaklık dayanımı, malzeme hammaddesi gibi özellikler hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olması önemlidir.

3D baskı yapan firma, ayrıca tasarımlarınızda hata olup olmamasını varsa hatanın sebebiyle birlikte nasıl düzeltileceğini size bildirebiliyorsa 3d baskı süreciniz kolay ve zahmetsiz olacaktır.

Özetle 3d baskı yapan firmalarda kesinlikle bilgi, tecrübe ve alt yapısına dikkat ediniz.

3D baskı yapan firmalar arasında firmamızda bulunmaktadır. fibilo.com anasayfamızdan 3d parkuru altından 3d baskı yaptığımız makineleri inceleyebileceğiniz gibi 3d baskı siparişi için 3d baskı sayfamızı inceleyebilirsiniz.