3d baskı fiyat neye göre belirlenir, nasıl alınır, 3d baskı fiyatını düşürmek için nelere dikkat edilmeli?

Bu yazımızda size 3d baskı fiyat için çeşitli soruları cevaplamaya çalışacağız.

3d baskı fiyatları; gönderdiğiniz modelin büyüklüğüne, şekline, çözünürlüğe, renkli olup olmamasına ve materyale göre değişmektedir. 3d baskı fiyatını öğrenebilmek için otomatik 3d model yükleme sayfamızı inceleyebilirsiniz. Otomatik 3d baskı fiyatları modelin hacmine göre çeşitli algoritmalar kullanılarak üretilir. Tüm 3d yazıcılar için otomatik 3d baskı fiyatı öğrenmek mümkün olmayabilmektedir. Bu tür durumlarda 3d baskı fiyatını form doldurarak öğrenebilirsiniz.

3d baskı fiyatını düşürmek için yapabileceğiniz ilk öncelikli durum modelinizin hacmini küçültmektir. Ayrıca modeliniz, 3d baskı için uygun olmayabilir. Bu durumda üreticiler modelinizin 3d baskıya hazır hale gelmesi için tasarım ücreti isteyebilirler bu durum doğal olarak 3d baskı fiyatınızı arttıran durum olacaktır.

Sorunsuz 3d baskı için modelinizi solidworks gibi katı modelleme yapan programları kullanmaya çalışın. Üretim yaptıracağınız 3d yazıcıya göre kalınlıklarını ayarlayarak modelleme yapın. Modellemeyi .STL formatında export edip fiyatı öğrenin ve 3d baskıyı yaptırın.

3d baskı fiyatı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.